Výuka u nás

Waltz

Standardní WALTZ s sebou často přináší šťastné a romantické vzpomínky na mnoho lidí při teplých letních večerech, na krásnou plavnou hudbu a na všechno to, co dává životu smysl. Jeho jemné, rytmické melodie dál okouzlují duši nových a nových generací. WALTZ je dnes pevně zaveden a oblíben po celém světě.

více…

Quickstep

QUICKSTEP nebo chcete-li jeho pomalejší formu FOXTROT je tanec, který vás během taneční sezóny určitě více než jednou dostane na taneční parket. Je to šťastný tanec plný optimizmu, který vás snadno ponese po tanečním parketu.

více…

Tango

Na hudbě TANGA je něco úžasně výjimečného, přináší atmosféru napjatého očekávání. Hudbu rozdělují akce, které se pak dál rozplývají do měkkých, ale pevných, plynoucích tonů a vytvářejí náladu tajemného dramatu propleteného naprostou konfrontací a neustálých proměn, které znovu a znovu nabízejí pozvání, jemuž nelze odolat.

více…

Valčík

Je pozoruhodné, že stoletý valčík stále ještě v plné síle udržuje a má mnoho ctitelů i v dnešní době, kdy mu dělají tak silnou konkurenci moderní tance. A to ještě odborníci tvrdí, že prapůvod valčíku je možno vystopovat už v tancích středověkých. Označuje se za krále tanců.

více…

Samba

SAMBA a Brazílie patří k sobě jako oheň a kouř, blesk a hrom a noc a den. Samba je součástí brazilské kultury – je to hudba tance lidí pro lidi. Karneval a SAMBA je další slovní kombinace, vyjadřující charakter této ohnivé hudby zapalující srdce brazilských lidí.

více…

Čača

Drzý, veselý a bezstarostný, to je vše tanec Čača. Není tak intimní jako Tango nebo Rumba a pro učení je také jedním z nejsnadnějších tanců. Začátečníci, muži i ženy, shledávají tento latinskoamerický rytmus snadný k poslechu, protože jasně znějící doby se dají snadno počítat.

více…

Rumba

RUMBA nebo správněji Kubánská rumba je bezpochyby nejoblíbenější tanec mezi převážnou většinou tanečníků latinskoamerických tanců. Během své dlouhé historie hrála RUMBA mnoho úloh. Na svém začátku to byl tanec plodnosti, během kterého tanečníci napodobovali námluvy ptactva a zvířat před pářením.

více…

Jive

Rychlý, svižný, temperamentní - tím vším by se dal JIVE charakterizovat. Počátky tohoto tance jsou spjaty s černými otroky na jihu USA, kde lze také nalézt spojitost s válečnými tanci Seminolských indiánů. Jedna z teorií říká, že otroci tanec odkoukali od indiánů, nicméně druhá, pravděpodobnější, předpokládá, že tomu bylo naopak - otroci si tanec přivezli z Afriky a Američtí indiáni ho "zkopírovali".

více…

Paso-doble

Španělský teatrální tanec, který vyjadřuje souboj toreadora s býkem. Tanečnice představuje v tanci muletu, tanečník toreadora. Charakterem tance je vášeň a arogance. První zmínka o něm pochází z roku 1918 jako o španělském one-stepu. Známějším se stává v první polovině 20. let, kdy se více rozšířil. Standardizovali ho francouzští taneční učitelé.

více…

Kontakty

TŠ Bolero: 604 798 701
TŠ Bolero: 739 618 807
Klub Alfa: 732 426 732
info@tanecni-ostrava.cz

On-line přihláška

_PRIHLASKA_TEXT

Spolupracujeme

Gymnázium Hladnov a Jazyková školaGymnázium, základní a mateřská škola Hello, Jazyková škola HelloAutoškola Tomáš OtiskDCK Rekrea Ostrava